Poničené budky na Svatojakubské cestě

Poničené budky na Svatojakubské cestě Nemusíte hledat deset rozdílů, ani pět. Stačí jen jeden, a to ten hlavní, který poznáte pouhým okem... Budky jsme instalovali v polovině měsíce června s radostí a nadšením. Nás tento pohled velmi mrzí, z mnoha důvodů.


Svatojakubské budky jsou symbolem speciálního poutnického zastavení. Místem, kde si poutníci i turisté mohou otisknout razítko do svých poutních pasů. Dále je tu mechanický sčítač, brožura s mapami a popisem jednotlivých obcí a také poutnická knížka, do které můžou zaznamenat svůj vzkaz. Do poutnické knížky, která je umístěná v této budce na Macoše, ale bohužel vzkazy psát již nelze, protože je celá poničená. Zaznamenali jsme i poničené budky v Klentnici a Mikulově.

Děkujeme za to, že nás upozorňujete a všímáte si stavu budek, kolem kterých projdete. Děkujeme také informačním centrům a jednotlivým obcím, které budky chodí kontrolovat. A budeme jen doufat, že se chování druhých vůči veřejným objektům postupem času zlepší.

Všimli jste si i vy nějakých poničených budek během vašeho putování? Pošlete nám fotky na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na facebook Svatojakubské cesty.