Pojďte s námi na první putování po Romea Strata

Zveme vás na první putování po Romea StrataJihomoravský úsek Svatojakubské cesty se stal součástí mezinárodní evropské poutní stezky víry a kultury Romea Strata od Baltského moře do Říma. Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Česká republika, Rakousko a Itálie – šťastná sedmička zemí, které spojuje jedna historická cesta vedoucí po stávajících značených poutních stezkách. Na našem území poutník kráčí nejprve po Cyrilometodějské stezce (jihomoravský úsek Velehrad – Křtiny) a následně po Svatojakubské cestě (Křtiny – Brno – Židlochovice - Mikulov).


Pojďme tuto cestu poprvé společně prošlápnout a také oslavit 10 let Svatojakubské cesty na jižní Moravě!


Putování je naplánováno na 6 etap se startem na Velehradě v neděli dopoledne 16. května a po chůzi k hradisku Svatého Klimenta se navečer přesuneme autobusem do Křtin.

V pondělí 17. května zahájíme svatojakubský úsek putování cestou přes Bílovice nad Svitavou do Brna a v dalších dnech pak přes Rajhrad, Židlochovice, Popice až do Mikulova, kam přijdeme večer ve čtvrtek 20. května. Příští den, v pátek 21. května, předáme v 10:00 hodin symbolickou poutnickou štafetu na hranici s Rakouskem našim jižním kolegům.
​Podívejte se na přehledný popis cesty


K pouti se lze libovolně připojovat a odpojovat. Putování je plánováno s karimatkou, spacákem a doprovodným vozidlem. Pro přihlášené jsou případně zajišťovány noclehy na farách a tito poutníci musí předložit negativní výsledek minimálně antigenního covidového testu.


Podrobný program a kontakty k přihlášení najdete na www.cirkevnituristika.cz a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Více podrobností o cestě Romea Strata lze najít na adrese romeastrata.org.